Staré fotografie

Majú svoje čaro. Prezeráme si ich radi. Sme na nich štíhlejší a máme viac vlasov. A tmavších. Sme mladší.


Na turistiku nosíme golfky (alebo aj pumpky, komu sa ako páči). Nehanbíme sa za vlnený, často doma štrikovaný sveter. Alebo rifľovú bundu. Žiadny goretex, moira, polartec, softshell, Lidl. Obuté wibramy, šťastnejší aj Popradky, niektorí Prestižky. Progresívnejší sa už zmohli na Planiky.


Trekový bicykel nemá nikto, horský presahuje mesačný plat (tak ako aj dnes, len vtedy sme si na to ešte nezvykli). Cesťáky máme s dvojšajbami 47/51, päťkolečko 14-21, frajeri brzdia Centrikmi, tí slabší špeciálkami. Pišta zašíva galusky. A Milan prehadzuje Walterom, ktorý si nechal doviezť z Rakúska (ten prvý bol na horáky, boli sme ho potom meniť na Mariahilferstasse).


Modrý bavlnený dres a tepláky s vyhrnutou pravou nohavicou. Niektorí jedinci napriek hanbe majú na hlave prvé prilby, ktoré nie sú z kožených prúžkov.


Na akcie chodíme vlakom alebo ťaháme nonstop. Odolnejší aj z Tatranskej Lomnice do Trnavy. Nosiče sú naložené batožinou. Pri prestávke máme pred sebou pivo a v ruke cigaretu. V taške nemáme energetické tyčinky, ale chleba z rezňom (niekedy aj tehlu od kamaráta).

Boli sme mladší. A viac usmiati.

17 views

Tu môžete zanechať odkaz

© 2023 by Train of Thoughts. Proudly created with Wix.com