Okolo Tatier

Jedna z mojich najobľúbenejších akcií. Prvýkrát som sa na štart v Nižnej postavil v roku 1996 a odvtedy som chýbal iba málokedy.


Zažili sme tu toho dosť.


Nonstop príjazdy na Oravu aj nonstop jazdy z Tatranskej Lomnice. Bicykle naložené batožinou sme tlačili na kopec nad Terchovou, Vychylovkou, Liptovskými Matyášovcami, cez Kvačiansku dolinu, oddychovali sme pod hradom v Oravskom Podzámku.


Ubytovanie v Nižnej, Zuberci, Tvrdošíne, Habovke, Mlynčekoch, Červenom Kláštore, Veľkej Lomnici, Tatranskej Lomnici aj Ždiari.


Kontroly dokladov na hraniciach, horúčavu, sneh, dážď. Špaliere detí okolo oravských ciest.


Zakopané plné turistov, aj uzavreté kvôli návšteve pápeža, ešte fungujúci Eurocamp v Tatranskej Lomnici.


Defekty, zlomenú vidlicu, prasknuté špice, pokazené prevody. Nočnú návštevu nemocnice v Poprade.


Navštívili sme Zakopané, Gubalówku, Bukowinu Tatrzańsku, Łapsze Niźne aj Wyźne, Szczawnicu, Jaworki-Biału wodu, Niedzicu, Czorsztyn, Trzy Korony, Kuźnice, Hrabušice, Bardejov, Rakúsy, Osturňu.


Pili sme minerálku v Suchej Hore, žinčicu vo Witówe, kávu na Krupówkach, pivo na Podspádoch a horec na Rainerke.


Schovávali sa pred dažďom pri potravinách v Ždiari, do nitky zmokli v búrke nad Hrebienkom.


Bicykle sme dostali na Hrebienok, Sliezsky dom, Popradské pleso aj do Tichej doliny.


Prešliapali sme Predné Meďodoly, Dolinu Zeleného plesa, Malú Studenú dolinu, Velickú dolinu, Mengusovskú dolinu, Spišskú Maguru aj prielom Hornádu.

Previezli sme sa cez Magurské sedlo, Kežmarok, Kvetnicu, Hranovnicu, Vikartovce, Liptovskú Tepličku, Čierny Váh, Štrbu, Pribilinu.


Preťahovali sme sa lanom, hádzali bicyklom, opekali špekáčky, tancovali do skorého rána. Tešili sa na stretnutia so známymi z Oravy, Bánoviec, Bratislavy a iných častí Slovenska.


Atmosféru tejto akcie treba skúsiť na vlastnej koži. Zažiť stúpajúcu nervozitu pred štartom v Nižnej. Jazdu koleso na kolese v balíku hore Oravou. Vytrápiť sa v stúpaniach. Vychutnať si zjazdy. Posedieť na Podspádoch. Oddýchnuť pri dlhých večerných rozhovoroch. Relaxovať pri prechádzke po Tatrách.


Najkrajšie je posledné šliapnutie do pedálov. Sme v cieli. Na budúci rok môžeme prísť znova.

Tu môžete zanechať odkaz

© 2023 by Train of Thoughts. Proudly created with Wix.com